Witamy serdecznie!

Oto oficjalna strona Zespołu Placówek Oświatowych im. ks. Andrzeja Przybyły SDB (Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Małego Przedszkola) w Barnówku prowadzonego przez Stowarzyszenie Edukacyjne na Rzecz Rozwoju Wsi: Mostno, Więcław, Łazy i Barnówko „Nasza Szkoła”.

 
 
 
 
 

las1 las2 las3

las4 las5 las6

las7 las8 las9

 

                   Co słychać i widać w lesie jesienią?

 

            Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie klasy drugiej ze szkoły w Barnówku.

            Widać więc, że las przybrał barwy jesienne: żółte, rdzawe, czerwone i brązowe, chociaż sporo jeszcze liści zielonych.

            Widać także, że olbrzymie, stare drzewa są nie tylko w Puszczy Białowieskiej, bo na terenie leśnictwa Więcław wcale nie brakuje pomników przyrody.

            Wycieczkowicze w czasie wyprawy obejrzeli też drzewa rzadko spotykane na przykład cisy, a zdziwienie wywołały potężne czereśnie rosnące w samym środku lasu.

            Nie widać było bardzo pracowitych zwierząt czyli bobrów ( one są aktywne w nocy), ale widoczne były efekty ich pracy czyli powalone bądź nadgryzione drzewa i tamy.

            Słychać było trzask palącego się drewna w ognisku i opowieści Panów leśniczych- Olafa Hołodniaka i Przemysława Żołądka. W obecności takich autorytetów nie wypadało, nawet na moment, zapomnieć o              

             zasadach zachowania w lesie.

 

            Dziękujemy Panom leśniczym i Pani Agnieszce za zorganizowanie nam wyprawy, za przykładne przeprowadzenie tej niezwykłej lekcji przyrody.+

Zadbamy o Twoją pociechę

twittergallerycontact