Witamy serdecznie!

Oto oficjalna strona Zespołu Placówek Oświatowych im. ks. Andrzeja Przybyły SDB (Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Małego Przedszkola) w Barnówku prowadzonego przez Stowarzyszenie Edukacyjne na Rzecz Rozwoju Wsi: Mostno, Więcław, Łazy i Barnówko „Nasza Szkoła”.

 
 
 
 
 

 

16 października 1978 r. to dla nas Polaków niezapomniana data. Tego dnia cały świat usłyszał: „Habemus Papam” – „Mamy Papieża”, którym został kardynał Karol Wojtyła z Krakowa. Został On wybrany na najwyższy Urząd w Kościele Katolickim jako 264 Papież w historii Kościoła i pierwszy Polak.

22 października 1978 r., a więc 37 lat temu, rozpoczął się 26,5.letni Pontyfikat Wielkiego Papieża Jana Pawła II.

Bogate Jego życie i Pontyfikat zaowocowały tym, że 27 kwietnia 2014 r. Ojciec św. Franciszek ogłosił Jana Pawła II Świętym i Patronem Rodzin. I to pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny” przeżywaliśmy w tym roku Dzień Papieski.

Z tych to racji w naszej szkole odbył się w czwartek, 22 października, uroczysty Apel poświęcony Ojcu Świętemu. W ten sposób chcieliśmy podziękować za życie i posługę Jana Pawła II. Mieliśmy okazję lepiej poznać życie naszego Wielkiego Rodaka.

Uczniowie wspólnie też zaśpiewali ulubioną pieśń Ojca św. – „Barkę”. Najchętniej i najgłośniej wybrzmiał jednak dzieciom śpiew refrenu innej piosenki o Papieżu: „Nie ma lepszego, od Jana Pawła II!!!”. Bo głęboko w to wierzymy, że św. Jan Paweł II wstawia i modli się za nami w niebie, a my wznosimy nasze serca do Boga za Jego wstawiennictwem.

Na koniec spotkania ze św. Janem Pawłem II przemówiła Pani Dyrektor, która wyraziła wdzięczność za uczczenie Osoby Jana Pawła II. Jednocześnie skierowała apel do dzieci, aby zawsze były wierne wskazaniom, które pozostawił nam wszystkim nasz Święty Papież.

Uroczystość szkolna została przygotowana przez ks. Józefa Paliwodę oraz uczennice klas IV i V.

      

 

Zadbamy o Twoją pociechę

twittergallerycontact