Witamy serdecznie!

Oto oficjalna strona Zespołu Placówek Oświatowych im. ks. Andrzeja Przybyły SDB (Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Małego Przedszkola) w Barnówku prowadzonego przez Stowarzyszenie Edukacyjne na Rzecz Rozwoju Wsi: Mostno, Więcław, Łazy i Barnówko „Nasza Szkoła”.

 
 
 
 
 

Celem akcji jest sadzenie lasu z udziałem lokalnej społeczności oraz podkreślenie ze szczególną mocą znaczenia lasów w życiu społeczeństwa pod jednym, wspólnym hasłem „1000 drzew na minutę!"


Hasło "1000 drzew na minutę!" wynika z prostego przeliczenia. Lasy Państwowe sadzą co roku 500 mln nowych drzew. Gdy podzielimy 500 mln drzew na 365 dni w roku, następnie na 24 godziny i w końcu na 60 minut, otrzymamy liczbę 951. Tyle drzew mniej więcej sadzimy na minutę.


Właśnie pod tym hasłem 19 kwietnia br. w uczniowie klasy IV i VI sadzili sosny na powierzchni do odnowienia w leśnictwie Więcław przy wsparciu i nadzorze pana Olafa Hołodniaka (leśniczy) i pana Macieja Kmity (leśniczy). Pan leśniczy Olaf Hołodniak przed rozpoczęciem prac omówił gospodarkę leśną opartą na zasadzie zachowania trwałości i ciągłości użytkowania, dlatego zawsze na miejsce ściętych drzew sadzimy nowe oraz przedstawił sposób prawidłowego sadzenia sadzonek. Serdecznie dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w akcji.

Joanna Lipka

 

1000drzew20183

Zadbamy o Twoją pociechę

twittergallerycontact