Witamy serdecznie!

Oto oficjalna strona Zespołu Placówek Oświatowych im. ks. Andrzeja Przybyły SDB (Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Małego Przedszkola) w Barnówku prowadzonego przez Stowarzyszenie Edukacyjne na Rzecz Rozwoju Wsi: Mostno, Więcław, Łazy i Barnówko „Nasza Szkoła”.

 
 
 
 
 

               56 lat temu - 10 września 1962 roku powstało Kolo Łowieckie DZIK w Dębnie w województwie zachodniopomorskim. 26 lat temu nawiązana została współpraca koła ze Szkoła Podstawową w Barnówku. 

Te ważne, chociaż nie okrągłe rocznice stały sie okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy i podziękowania za pomoc. 

Faktem jest, że nie ma ważniejszej uroczystości szkolnej bez obecności przedstawicieli Koła Łowieckiego DZIK. Towarzyszą nam w wielu radosnych wydarzeniach, a w sytuacjach trudnych dla szkoły zawsze wyciągnęli pomocna dłoń. Wielokrotnie współorganizowali Dzień Dziecka i festyny szkolne, fundowali nagrody w konkursach przyrodniczych, zapraszali nas na wystawy trofeów myśliwskich. 

 wystawa

Wystawa trofeów w szkole /śp. Ryszard Kołodziej – poseł na Sejm śp.Wacław Jaworski – prezes koła.

Tradycją szkoły są uroczyste obchody Św. Huberta. Ten szczególny dzień myśliwych, leśników i jeźdźców to wielkie szkolne Święto zazwyczaj połączone z pasowaniem przedszkolaków. Słuchamy więc wówczas nie tylko o historii i zasadach funkcjonowania kół, ale także emocjonujących opowieści o niezwykłych przygodach, jakie spotykały myśliwych w czasie polowań. Jest okazja zagrać na sygnałówce, obejrzeć broń, pobawić się z psami myśliwskimi, odgadnąć jakiego zwierzęcia są poroża, poćwiczyć wabienie zwierząt. Sprawdzającą się formą współpracy są także zajęcia w terenie np. w szkółce  leśnej, czy leśne gry terenowe. 

Za sprawą tych i wielu innych działań każdy uczeń ma trwałą wiedzę o tym, że celem nadrzędnym każdego polującego nie jest zabijanie zwierząt, ale przemyślana hodowla zwierząt żyjących na wolności.

 kroniki

Oglądanie kronik szkolnych /śp.Wacław Jaworski/  i Kazimierz Janicki.

  Jesteśmy wdzięczni nieżyjącym już myśliwym w osobach Wacława Jaworskiego, Konstantego Krawczyka i Stanisława Awiżyna. Dziękujemy wszystkim za ponad 26- letnią współpracę, szczególnie Panom: Andrzejowi Szczepińskiemu - obecnemu Prezesowi koła, Mariuszowi Izydorskiemu - łowczemu, Jerzemu Izydorskiemu, Janowi  Kołochowi, Dariuszowi Winnickiemu, Leszkowi Wojtczakowi, Kazimierzowi Janickiemu, Olafowi Hołodniakowi i Henrykowi Bieńkowi - najwierniejszemu przyjacielowi szkoły. 

               Mamy nadzieję na dalszą współpracę obustronnie korzystną.

   DARZ BÓR!

                   Elżbieta Mielcarek 

                   dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych im. ks. A. Przybyły SDB w Barnówku

Zadbamy o Twoją pociechę

twittergallerycontact