Witamy serdecznie!

Oto oficjalna strona Zespołu Placówek Oświatowych im. ks. Andrzeja Przybyły SDB (Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Małego Przedszkola) w Barnówku prowadzonego przez Stowarzyszenie Edukacyjne na Rzecz Rozwoju Wsi: Mostno, Więcław, Łazy i Barnówko „Nasza Szkoła”.

 
 
 
 
 

        Dzień 22 listopada 2018r. na długo pozostanie w pamięci dzieci z grup przedszkolnych i ich rodziców, ponieważ właśnie w tym dniu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka i starszaka.

        O godzinie 17:00 nauczycielka grupy starszaków, pani Jadwiga Stempkowska, powitała dzieci i przybyłych gości, a następnie odbyła się krótka część artystyczna, w której maluszki i starszaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

        Po części artystycznej, pani dyrektor, Elżbieta Mielcarek, dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka dzieci 3-4- letnich i dzieci 5-6-letnich. Z kolei rodzice zostali zaproszeni do złożenia uroczystego ślubowania, by m. in. byli przyjaciółmi dla swoich dzieci, zawsze znajdywali dla nich czas, pamiętali o tym, że dzieci mają prawo popełniać błędy, a oni jako rodzice powinni doceniać ich starania. Na twarzach przedszkolaków dało się zauważyć powagę i tremę. W tym dniu to oni byli najważniejsi. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i mały upominek.

To miłe spotkanie zakończyło się wspólną fotografią oraz zaproszeniem na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Nowo pasowanym przedszkolakom i starszakom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkola.

Jadwiga Stempkowska

 

pasowanie

Zadbamy o Twoją pociechę

twittergallerycontact