Aktualności

Nasi Partnerzy

szkola wspolpracy logo

logoprojektu
logo srw
www
debno
2logo ider pojezierza
ngo logo 625
logo fio
radosna szkola
http://www.fdn.pl/kursy/
logotypksow
.............
Stowarzyszenie
UNUM
.............
indeks

Niektórzy mówią, że jest to kraina w której możesz odnaleźć siebie.

Może tak.

Ale dla nas ten kraj to coś więcej.

Od wybrzeża na północy do gór na południu rozciąga się nasza kraina.

Ponad 1000 lat historii.

Królestwo rządzone przez dynastie, państwo które zniknęło, ale narodowość która

nigdy nie przestała istnieć.

Powstania prowadzone przez bohaterów na koniach i Solidarność, która

zjednoczyła nas w ciemności.

Wolność można docenić tylko wtedy, gdy została utracona i odzyskana.
To, co powoduje, że miejsce jest tak interesujące, to ludzie, którzy napisali jego

historię.

Od astronoma którego odkrycia wstrząsnęły światem,

do pianisty który ukazał nam najpiękniejsze nokturny.

Od pierwszej kobiety która otrzymała Nagrodę Nobla,

do papieża, który mówił : Nie lękajcie się...

Ten kraj jest silniejszy niż kiedykolwiek.

To jest nasza OJCZYZNA.

W piątek- 9 listopada reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w zawodach strzeleckich w Myśliborzu. W kategorii szkół podstawowych zdobyła I miejsce. Indywidualnie na I miejscu uplasowała się Karolina Bednarek, a Wiktor Hołodniak zajął miejsce III. Na sukces drużynowy zapracowali także Zuzanna Czyżewska, Damian Godzik i Łukasz Kazimierski.

,,Śniadanie daje moc” to program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Nasza szkoła systematycznie bierze udział w realizacji tego projektu. W związku z tym 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania.

sniadanie daje moc

    Tegoroczny XVIII Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”.Jest to nawiązanie do tytułu dramatu Karola Wojtyły. Papież poświęcał wiele uwagi zagadnieniu ojcostwa, zarówno będąc młodym księdzem, jak i w późniejszych latach papieskich. Ojciec Święty podczas całego swojego pontyfikatu otaczał troską ówczesne rodziny. Niejednokrotnie odnosił się do IV Przykazania Bożego „Czcij ojca swego i matkę swoją” jako źródła mądrości wychowawczej. Przestrzegał przed lekkomyślnym niszczeniem rodziny i wzywał do jej odbudowywania. Podczas Apelu dzieci przypomniały najważniejsze myśli Papieża Polaka o ojcostwie i rodzinie. Całość zakończyło odśpiewanie piosenki Barki oraz modlitwa w intencjach papieskich.

IMG 20181017 113137

    W dniu 11.10.2018r. naszą szkołę odwiedzili policjanci z Posterunku Miejskiego w Dębnie.Została przeprowadzone dwie prelekcje na temat bezpieczeństwa, których celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków i uczniów w młodszym wieku szkolnymoraz uczniów starszych grup wiekowych.
    Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj.112 i 997. Policjanci uświadomili dzieci o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami,a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą.
    Natomiast uczniowie klas starszych dowiedzieli się jak bezpiecznie zachowywać się poza murami szkoły, w jej obrębie jak również w cyberprzestrzeni.
    Na zakończenie spotkania, zaproszeni goście obdarowali dzieci upominkami w postaci kolorowanek.

IMG 20181011 091729

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata - Polska 2018". Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia, brzmiało „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. W dniu 25 września 2018 roku wyznaczeni nauczyciele wraz z uczniami udali się w teren w celu pozbierania rozrzuconych śmieci.Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.

Joanna Lipka

 

Pogoda

Ładna pogoda

1°C

Barnówko

Ładna pogoda

Wilgotność: 65%

Wiatr: 4.83 km/h

  • 24 Mar 2016

    Pogodnie 7°C -2°C

  • 25 Mar 2016

    Przewaga chmur 9°C 2°C

Najnowsze Filmy


Najnowsze zdjęcia

Zadbamy o Twoją pociechę

 
 

 

twittergallerycontact