Uczniowie klasy VII w trakcie zajęć z aktywnej turystyki prowadzonych w ramach przedmiotu: wychowanie fizyczne rozpoczęli swoją pierwszą przygodę z Nordic walking. Nordic walking jest formą rekreacji, która polega na marszu ze specjalnymi kijkami.

 

Ważnym czynnikiem w tej dyscyplinie jest możliwość uprawiania w zasadzie przez każdego – bez względu na wiek, kondycję czy tuszę. Badania wykazały, że ta technika chodzenia ma właściwości zdrowotne, np. usprawnia układ oddechowy, rozwija też wszystkie mięśnie kończyn dolnych, prostowników, kończyn górnych, wzmacnia mięśnie tułowia, ramion i barków, zwiększa mobilność górnego odcinka kręgosłupa i łagodzi napięcia mięśniowe w okolicy barków. Kolejną ważną kwestią jest fakt, że kijki pomagają również w utrzymaniu lepszej postawy, równowagi i stabilności podczas chodu w trudnym terenie.

 

W poniedziałkowe popołudnie podczas zajęć uczniowie udali się do miejscowości Dyszno- pokonując dystans 15 km. W trakcie marszu uczestnicy poznali ciekawostki związane z wywodzącym się z miejscowości przyrodnikiem Aleksandrem von Humboldtem. Korzystając z pogody podczas kolejnych- piątkowych zajęć uczniowie pokonali trasę w kierunku Mostna przez Więcław i Łazy. Już niebawem kolejne zajęcia. 

 

nordic walking 01nordic walking 02nordic walking 05

Kontakt

tel: 095 760 2662

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zadbamy o Twoją pociechę

twittergallerycontact