Celem akcji jest sadzenie lasu z udziałem lokalnej społeczności oraz podkreślenie ze szczególną mocą znaczenia lasów w życiu społeczeństwa pod jednym, wspólnym hasłem „1000 drzew na minutę!"


Hasło "1000 drzew na minutę!" wynika z prostego przeliczenia. Lasy Państwowe sadzą co roku 500 mln nowych drzew. Gdy podzielimy 500 mln drzew na 365 dni w roku, następnie na 24 godziny i w końcu na 60 minut, otrzymamy liczbę 951. Tyle drzew mniej więcej sadzimy na minutę.


Właśnie pod tym hasłem 19 kwietnia br. w uczniowie klasy IV i VI sadzili sosny na powierzchni do odnowienia w leśnictwie Więcław przy wsparciu i nadzorze pana Olafa Hołodniaka (leśniczy) i pana Macieja Kmity (leśniczy). Pan leśniczy Olaf Hołodniak przed rozpoczęciem prac omówił gospodarkę leśną opartą na zasadzie zachowania trwałości i ciągłości użytkowania, dlatego zawsze na miejsce ściętych drzew sadzimy nowe oraz przedstawił sposób prawidłowego sadzenia sadzonek. Serdecznie dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w akcji.

Joanna Lipka

 

1000drzew20183

Kontakt

tel: 095 760 2662

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zadbamy o Twoją pociechę

twittergallerycontact