O nas

bus

          


 

 

        Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Barnówku powstała 1 września 2004 roku w miejsce, zlikwidowanej przez władze gminy, publicznej szkoły podstawowej.  Organem założycielskim placówki jest Stowarzyszenie Edukacyjne Na Rzecz Rozwoju Wsi: Mostno, Więcław, Łazy i Barnówko „Nasza Szkoła”              w Barnówku.
        Prowadzona przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Nasza Szkoła” jest pierwszą tego typu placówką na terenie powiatu myśliborskiego.
        Szkoła posiada klasę komputerową z dostępem do Internetu, sklepik uczniowski, osiem sal edukacyjnych, bibliotekę i boiska sportowe do gry w piłkę ręczną, koszykową oraz ekologiczny plac zabaw dla najmłodszych. Budynek szkoły został pięknie wyremontowany. Środki na ten cel przyznała Unia Europejska, Stowarzyszenie Edukacyjne „Nasza Szkoła” i darczyńcy.
        Placówka stara się w jak największym stopniu wykorzystywać zainteresowania dzieci w niej uczących się. W ramach zajęć dodatkowych nauczyciele prowadzą kółka zainteresowań.

 


 

 

        Szkoła przywiązuje dużą uwagę do poziomu nauczania. Pomimo że jesteśmy małą wiejską podstawówką, staramy się być w czołówce piszących sprawdzian po szóstej klasie. Szkoła korzysta z poradnictwa specjalistów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dębnie, współpracuje z Nadleśnictwem w Dębnie, FIO i FAOW          w Warszawie (Program Małe Szkoły, Małe Przedszkola, Mała Szkoła Ośrodkiem Rozwoju Lokalnego) i z małymi szkołami. Od niedawna  także ze szkołą w Sosnach gm. Witnica.
        Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Barnówku gra w Orkiestrze Jurka Owsiaka i przekazuje sumy, wspierając akcję orkiestry. Rodzinne Wędkowanie to nowe pomysły integrujące społeczeństwo. Bogaty jest kalendarz uroczystości szkolnych. Uczniowie rozwijają zdolności muzyczne w zespole instrumentalnym „TA- TI -TU”. Dla dzieci z sokolim wzrokiem stworzona została sekcja strzelecka, uczniowie już odnoszą sukcesy. Ponadto Stowarzyszenie Edukacyjne „Nasza Szkoła” aktywizuje              i integruje społeczność lokalną. Organizowane są również różnego rodzaju imprezy, które cieszą się dużą popularnością, np. festyn rodzinny, Święto Pieczonego Ziemniaka, spotkanie Barbar w Barnówku czy też udział w akcji „Pola Nadziei”.
        Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Barnówku to szkoła przyjazna dzieciom. Atutami placówki są: małe klasy, aktywnie działający rodzice. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 


 

Kontakt

tel: 095 760 2662

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zadbamy o Twoją pociechę

 
 

 

twittergallerycontact