Przedszkole

rainbow
 1. Okazuj dziecku radość i ciesz się razem z nim tym, że idzie do przedszkola.
 2. Nie przychodź do przedszkola na "ostatnią chwilę", unikaj pośpiechu. Wyprawa do przedszkola powinna być miłym spacerem, a nie wyścigiem z czasem.
 3. Nie przeciągaj nadmiernie pożegnania w szatni. Odprowadź dziecko do sali, daj buziaka i przekaż pod opiekę nauczycielce. Zawsze żegnaj dziecko z uśmiechem.
 4. W żadnym wypadku nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeżeli zrobisz to choć raz, Twój maluch będzie wiedział, że łzami można wszystko wymusić.
 5. Nie obiecuj dziecku, jesli pójdzie do przedszkola, to coś dostanie. Kiedy będziesz odbierać dziecko, możesz mu dać maleńki prezencik, ale nie może to być forma przekupywania.
 6. Postaraj się stoponiowo wydłużać pobyt dziecka w przedszkolu. W pierwszych dniach odbieraj je zaraz po obiedzie.
 7. Kontroluj to, co mówisz. Zamiast: "Już możemy wracać do domu ...", powiedz: "Teraz możemy isć do domu". To niby niewielka różnica, a jednak pierwsze zdanie ma negatywny wydźwięk.
 8. Nie wymuszaj na dziecku, żeby zaraz po przyjsciu do domu opowiedziało, co wydarzyło się w przedszkolu, to powoduje niepotrzebny stres.
 9. Chwal dziecko jak najczęściej, np. za pięknie wykonany w przedszkolu rysunek.
 10. Pozwól dziecku zabrać do przedszkola ulubioną zabawkę.
 11. Czytaj dziecku opowiadania, których bohaterami są postacie uczęszczające do przedszkola.
 12. CZYTAJ DZIECKU CODZIENNIE PRZEZ MINIMUM 15 MINUT (NAJLEPIEJ PRZED SNEM) !!!

Kontakt

tel: 095 760 2662

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zadbamy o Twoją pociechę

 
 

 

twittergallerycontact